RELUX | Medya, Yaşam ve çalışma alanlarının iç içe girmesinden doğan ihtiyaçlarınıza ideal cevaplar: RSO (RELUX Suit & Office), RFF (RELUX Finance Flats) Her metrekaresi size özel tasarlanmış bir ev veya ofis düşünün... Duvarları ihtiyacınız ölçüsünde genişletebiliyor veya küçültebiliyorsunuz., RELUX, Gayrimenkul, Suit & Office, Finance Flats, Tepeüstü, Ataşehir, Ümraniye, Altunbüken
TEŞEKKÜRLER! E-POSTA ADRESİNİZ LİSTEMİZE BAŞARIYLA EKLENDİ!
PLATİNONLİNE.COM: GAYRİMENKULDE LÜKSE YENİ YAKLAŞIM
2015-06-02
ALTUNBÜKEN HOLDİNG, RELUX MARKASIYLA GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNE İDDİALI BİR GİRİŞ YAPIYOR!

Kıymetli madenler ve kuyumculuk sektörünün önde gelen markası ALTUNBÜKEN Holding, 'RELUX' markası ile gayrimenkul sektörüne iddialı bir giriş yapıyor. İnşaatın 'Google'ı olma yolunda ilerlediklerini kaydeden ALTUNBÜKEN Holding ve RELUX icra kurulu başkanı Cem ALTUNBÜKEN, lüks kavramına yeni bir bakış açısı kazandırdıklarını söylüyor.

Türkiye'nin son yıllarda en gözde yatırım alanlarından biri olan inşaat sektörüne yeni ve iddialı bir marka geldi. Kıymetli madenler sektörünün 75 yıllık köklü grubu ALTUNBÜKEN Holding, RELUX Gayrimenkul markasını yaratarak gayrimenkul sektörüne giriş yaptı. Projeyi anlatan ALTUNBÜKEN Holding ve RELUX İcra Kurulu Başkanı Cem ALTUNBÜKEN RELUX markası İle yurt içinde ve yurt dışında lüks ve iddialı projeler geliştireceklerini belirterek şunları söylüyor: "Holding olarak kıymetli maden ve kuyumculuk sektörünün en köklü gruplarından biriyiz. Başta Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, İtalya, Almanya, İngiltere ve İspanya'nın da aralarında yer aldığı 30'dan fazla ülkeye takı ve külçe altın ihracatı gerçekleştiriyoruz. ALTUNBÜKEN, bugün üçüncü kuşağa ulaştı ve 400 çalışanı, 450 milyon lira cirolu altı şirketten oluşan bir holding haline geldi. Kıymetli maden ve mücevher sektörlerinden sonra gayrimenkul, turizm ve enerji gibi yeni sektörlerde yatırımlar yaparak büyüyoruz. Yeni yatırımlarla birlikte bu yıl 600 milyon lira, üç yıl içinde de 1 milyar lira ciroya ulaşma hedefimiz bulunuyor."

İnşaat sektörüne çok yabancı olmadıklarını kaydeden ALTUNBÜKEN, "Aslında RELUX'ü tasarlarken, onun sadece bir inşaatta marka olmasından çok, felsefesini bir yaşam markası olması üzerine kurguladık. Amerikalı ünlü mimar Frank Lloyd Wright'ın dediği gibi; 'mimarlık, biçim haline gelmiş yaşamdır.' İşte RELUX de bu başkaldırışın, mimari ve yaşamsal formu. Biz bu yüzden RELUX'ü sosyal inovatif bir marka olarak tanımlıyoruz. Analitik ve duygusal zekamızı birleştirerek inşaatın 'Google'ı olma yolunda ilerliyoruz" diyor.

SOSYAL YAŞAMIN HER ALANI VAR

RELUX'ün getirdiği lüksleri anlatan ALTUNBÜKEN şunları söylüyor: "Projede birçok ürün sunuyoruz. Biz bu ürünlere RELUX'ün lüksleri dedik. Bunlar, Xpandlife, Kidz, Flexx, RELUX Club ve Güvenli Yatırım. Her ofis/konut projelerimizde, projelerimizin mantığına göre toplam 12 farklı üniteye varacak şekilde sosyal yaşamın en gerekli ihtiyaçlarını kurumsal bir mantıkta ancak hiçbir ücret ödemeden Xpandlife alanlarında kurguluyoruz. Futbol tribün odası, ArcadeRoom (PlayStation, Wii), fitness odası, sahne/stüdyo/karaoke, toplantı odası, çocuk odası ve hobi odası bunlardan bazıları. Kidz lüksümüz ise çocuklarımızın yaşamsal alanları. Bu alanlar Wi-Fi korumalı çocuk odaları, anti alerjik boyalar, çocuk kilitli mutfak ekipmanları, elektrik priz korumaları, bebek gözlem kameraları gibi fonksiyonlardan oluşuyor. RELUX Club da ise, size bir ayrıcalıklar kartı sunuluyor. Bölgedeki anlaşmalı mağazalar, sinemalar ya da hizmet sağlayan diğer sektörlerde indirimler sunuyor. ‘Güvenli Yatırım’ lüksü ise paranızı ve yatırımınızı projenin başından sonuna kadar güvence altına alıyor; anlaşmalı bankamız tarafından projenin toplam maliyeti bloke altında oluyor." RELUX markası ile lüks konut, ofis ve rezidans projeleri geliştirmek üzere yola çıktıklarını kaydeden ALTUNBÜKEN, Ümraniye Tepeüstü'nde RELUX RSO 50 Suit & Office projesinden 120 milyon lira, Ataşehir'de yer alan ve kaba inşaatı tamamlanan RELUX RFF 35 Finance Flats projesinden 40 milyon liralık gelir hedeflediklerini söylüyor. İstanbul Anadolu yakasının yeni ofis bölgesi olan Ümraniye Tepeüstü’nde yer alan Buyaka, IKEA ve Meydan alışveriş merkezlerine komşu RSO 50 Suit & Office projesinin 2014 yılında Londra'da International Property Awards'ta 5 yıldızlı en iyi ofis projesi ödülü kazandığını da belirten ALTUNBÜKEN, 12 bin metrekarelik alanda yükselen projeyle lüks ofis kavramını yeniden tanımladıklarını ifade ediyor. ALTUNBÜKEN, yüzde 40'ının satışı tamamlanan projenin metrekaresinin ise ortalama 10 bin liradan satıldığı, 2016 yılı sonunda projeyi tamamlayıp ofisleri faaliyete geçirmeyi planladıkları bilgisini veriyor. Ataşehir Finans Merkezi'ne 1 dakikalık mesafede yükselen, kaba inşaatı tamamlanan RELUX RFF 35 Finance Flats projelerinin de 78 adet rezidans üniteden oluştuğunu belinen ALTUNBÜKEN, "Projemizde 1+1'den 3+1'e kadar çeşitli daire seçenekleri yer alırken metrekare satış fiyatları 5 bin lira seviyesinde. 2016 yılı ortalarında tamamlanacak olan projemizin yüzde 35’inin satışlarını gerçekleştirdik. Projelerimizde dünyaca ünlü ödüllü mimari grup GAD Architecture Gökhan Avcıoğlu ile çalıştığımızı da vurgulamak istiyorum" diyor.

Kıymetli madenler sektörünün 75 yıllık köklü grubu ALTUNBÜKEN Holding, 400 milyon liralık cirosunu, RELUX markası ile üreteceği ofis, rezidans ve turizm projeleriyle birlikte üç yıl içerisinde 1 milyar liraya ulaştırmak istiyor.

TURİZM SEKTÖRÜNDE DE BÜYÜMEK İSTİYORUZ

Gayrimenkul sektöründe yeni projeler için de hazırlıklarının sürdüğünü ifade eden ALTUNBÜKEN, Topkapı'da E-5 üzerinde 10 dönüm arazi üzerinde 55 bin metrekarelik karma kullanımlı bir proje geliştirmek için çalışmalar yaptıkları bilgisini de paylaşıyor. Cem ALTUNBÜKEN, proje hakkında ise şunları söylüyor. "Burada planladığımız projemizin yüzde 70'i ofis yüzde 30'u rezidans olacak ve bu projeye yaklaşık 45 milyon dolarlık yatırım yapacağız. Ayrıca Ataşehir ve Zeytinburnu'nda kentsel dönüşüm yapmak üzere çalışmalar da yürütüyoruz. Kentsel değil, hayata dönüşüm diyoruz. Sosyal içerikli ve kentli dokusuna sahip çıkılarak gerçek dönüşümlere talibiz. Ataşehir Barbaros Mahallesi'nde 23 dönüm alanda yürüttüğümüz çalışmalarda maliklerin yüzde 60'ı ile anlaşmaya vardık. Diğer maliklerle görüşmelerimiz sürüyor. Zeytinburnu Kazlıçeşme'de de fabrika dönüşümü ile ilgili çalışmalar yürütüyoruz." Cem ALTUNBÜKEN, ayrıca turizm sektöründe de büyüme planları olduklarını söyleyerek ayrıntılarını şöyle anlatıyor. "RELUX markası ile otel zinciri kurmayı planlıyoruz. Bu plan çerçevesinde biri Bodrum'da diğeri İstanbul'da yer alan iki otel yatırımına başlıyoruz. ALTUNBÜKEN Holding'in Bodrum Mazı'da yer alan 150 dönümlük arazisinde RELUX Marina 8-SPA adıyla 120 yat bağlama kapasiteli bir marina, yaklaşık 200 yataklı bir otel ve 110 adet villadan oluşan ultra lüks bir projenin inşaatına gelecek yıl başlamayı planlıyoruz. Arsa bedeli hariç 100 milyon dolarlık yatırım yapmayı planladığımız Bodrum otelimiz çok özel bir koyda yer alıyor. Burada RELUX’e yakışır çok özel ve lüks bir proje geliştireceğiz. Türkiye'nin en özel yerlerinden biri olan Bodrum Mazı'da gelenlerin akıllarında yer edecek ve tekrar gelme konusunda istek yaratacak çok özel bir proje olacak bu proje." Cem ALTUNBÜKEN ayrıca İstanbul Çemberlitaş'ta yer alan binalarını da RELUX markası ile 110 odalı bir butik otele dönüştürüp 2016 yılında hizmete açmayı planladıklarını da sözlerine ekliyor.

RSO 50 Suit & Office projesinin 2014 yılında Londra'da International Property Awards’ta 5 yıldızlı en iyi ofis projesi ödülü aldığını belirten Cem ALTUNBÜKEN, 12 bin metrekarelik alanda yükselen projeyle lüks ofis kavramını yeniden tanımladıklarını ifade ediyor.
DEVAMI
RELUX'ü
Instagram'da
Takip Edin
CLUB
CLUB
RELUX sakini olduğunuz anda, ev ve ofis yaşamınıza dair her türlü ihtiyacınıza size özel çözümlerle cevap vermek üzere hizmet sunan CLUB üyesi olursunuz.
RELUX'ü
Facebook'ta
Takip Edin
ECOLUX
ECOLUX
Doğa dostu yaşam lüksünüz.
ULAŞIM
RELUX
E-BÜLTEN
Aşağıdaki kutuya E-Posta Adresinizi ekleyerek aylık olarak gönderdiğimiz E-Bülten'e kayıt olabilirsiniz.
FLEXX
FLEXX
Esnek kat yerleşim imkanı olarak tanımlayabileceğimiz FLEX sistemi, evinizi veya ofisinizi kişiselleştirebilmenizi sağlar.
RELUX'ü
Twitter'da
Takip Edin